Péče o svíčku

1) Užívejte si její krásu pomalu

Aby vám svíčka ze sójového vosku dělala radost co nejdéle, nenechávejte ji hořet na jedno zapálení déle než tři hodiny. Před opětovným zapálením nechte vosk odpočinout a vychladnout.

2) Nechte vosk rozpustit,

Při každém pálení svíčky nechte vosk rozpustit až ke krajům nádoby. Díky tomu se kolem knotu nebude tvořit tunel vypáleného vosku a přebytečný vosk se nebude hromadit po stranách nádoby. 

3) Pečujte o ni

Před každým zapálením zkraťte knot přibližně na pět milimetrů. Svíčka vám tak bude hořet krásným, čistým plamenem a prodlouží se také celková doba hoření svíčky. 

4) Vždy dbejte na bezpečnost

Nenechávejte svíčku hořet bez dozoru, a hlavně ji vždy dávejte daleko z dosahu dětí a zvířat. Také dejte pozor na elektrospotřebiče hlavně TV PC a další. Svíčku nikdy nepalte v průvanu nebo na nerovné ploše. Nepokládejte ji na povrch, který může  začít hořet. Svíčce nesvědčí ani přímé sluneční záření. 

5) Krásy a taje sójových svíček.

Každá svíčka je vyrobena ručně, takže se jednotlivé kousky mohou mírně lišit.

Vyšší obsah parfémových a éterických olejů může ovlivnit strukturu vosku a na povrchu svíčky se můžou objevit drobné nedokonalosti. 

Někdy se může na konci knotu vytvořit takzvaná černá houbička. U svíček z rostlinných vosků jde o přirozený jev. Pokud se vám černá houbička nelíbí, můžete sfouknout plamínek, zastřihnout knot, odstranit jeho spálené zbytky a znovu svíčku zapálit. :)